Internet wolny od reklam – uBlock

Browse By

Jeśli denerwują Cię reklamy, które wyświetlają się w przeglądarce podczas przeglądania Internetu, zazwyczaj nazbyt nachalnie, to witaj w klubie. Mam dla Ciebie dobrą informację – istnieje na to skuteczny środek.

Jeśli używasz przeglądarki Firefox, Chrome lub pochodnej (SlimJet, Chromium, etc.), możesz zainstalować plugin, który będzie blokował wyświetlanie natrętnych reklam i wyskakujących okienek. W wyszukiwarce Google wpisz ublock origin i kliknij na jeden z pierwszych linków, który odpowiada nazwie Twojej przeglądarki. Zainstaluj wtyczkę klikając na odpowiedni przycisk i ciesz się Internetem wolnym od reklam!

Jeśli nie potrafisz albo nie chcesz sam poradzić sobie z instalacją uBlock’a, zachęcam Cię do nieodpłatnego skorzystania z mojej zdalnej pomocy.

Po zainstalowaniu pluginu różnicę odczujesz od zaraz. Dla porównania zestawiam screeny dwóch serwisów przeglądanych przy wyłączonym i włączonym uBlock’u: Filmweb i Wirtualną Polskę.

Alternatywą dla uBlock’a jest AdBlock Plus, którego wcześniej używałem. Zostałem przy uBlock’u przede wszystkim ze względu na jego lekkość, a w zasadzie na to, że to AdBlock wyraźnie obciążał przeglądarkę i system, co odbijało się na komforcie serfowania po Internecie.

Fotografie: unsplash.com, William Iven, CC0 | addons.mozilla.org | chrome.google.com.

Podobne Artykuły