Jakość więzi małżeńskiej

Browse By

Poniżej kilka złotych myśli nt. małżeństwa i rodziny, autorstwa p. Jacka Pulikowskiego. Całość wykładu w mp3 na płycie Ojciec Reaktywacja.

Wniosek najistotniejszy! To jak będzie wyglądał nasz świat zależy od tego, jakie będziemy mieli rodziny, a w zasadzie, jakie będziemy mieli małżeństwa!

Przyszłość świata idzie przez rodzinę. Jak pozwolimy zniszczyć rodzinę, nie będzie środowiska wychowania dzieci i świat ulegnie samozagładzie. Przyszłość rodziny idzie przez jakość więzi małżeńskiej. Nie tylko trwałość – jakość. A jakość więzi małżeńskiej zależy od mężczyzny, kobiety i ich zdolności budowania relacji. Kobiety się do tego dość dobrze nadają. Mężczyźni się do tego nadają beznadziejnie. (…) kobiety powinny wychowywać mężczyzn do relacji.

W małżeństwie absolutnie najistotniejszą relacją jest relacja mąż – żona. Dziecko potrzebuje miłości matki, miłości ojca, ale bardziej od tych dwóch miłości potrzebuje miłości między ojcem i matką.

Celem małżeństwa jest wspólna droga do świętości przez budowę komunii osób na wzór komunii Osób Boskich.

Jacek Pulikowski to wykładowca na Politechnice Poznańskiej, zaangażowany w działalność Duszpasterstwa Rodzin i Poradnictwo Rodzinne. W środowiskach katolickich niekwestionowany autorytet, jeśli chodzi o sprawy małżeństwa i rodziny. Więcej o p. Jacku, wybrane audycje radiowe, konferencje i możliwość zakupu jego publikacji na JacekPulikowski.pl.

Fotografia: unsplash.com, Alice Donovan Rouse, CC0.

Podobne Artykuły