Wilno i Druskieniki

Browse By

Dwa miasta na Litwie, które warto odwiedzić. Jednym z moich marzeń było pojechać do Wilna. Spełniłem to marzenie w połowie sierpnia.

Do wyjazdu na Litwę zachęcił mnie najpierw tani nocleg w hostelu Fortuna. Za 130 zł mogliśmy przenocować naszą piątką (3 osoby dorosłe i 2 dzieci) w bliskiej odległości od Ostrej Bramy. Korzystna cena, świetna lokalizacja hostelu, darmowy miejski parking w pobliżu, otwarta kuchnia i miły personel to jego atuty. Bezpośrednia okolica budynku wygląda nieciekawie, ale już od oddalonej o 5 min drogi piechotą Ostrej Bramy Wilno pięknieje poprzez całe Stare Miasto. Starówka, Ostra Brama i Kościół św. Teresy, Plac Katedralny z Katedrą św. Stanisława, z kaplicą św. Kazimierza i jego relikwiami, Uniwersytet Wileński, Wieża Giedymina, Pałac Prezydencki, Kościół św. Anny, Ogród Bernardyński, Wzgórze Trzech Krzyży, miejsca związane z Adamem Mickiewiczem i Ulica Literacka to zabytki i atrakcje będące blisko siebie, do których udało nam się dotrzeć w jeden dzień. Każde z miejsc warte odwiedzenia, piękne i z własną historią.

Druskieniki to przede wszystkim aquapark, jeden z największych w Europie. Rodzinnie, w 3 godziny skorzystaliśmy z atrakcji tam przygotowanych: kilku basenów, z których jeden wychodził z ciepłą wodą na zewnątrz budynku, a inne zawierały w sobie „rwącą rzekę”, intensywne natryski lub tzw. „pralkę”, dalej kilka zjeżdżalni, jacuzzi, „boiska” do koszykówki wodnej i super strefa dla dzieci z mini – zjeżdżalniami i cieplutką wodą, w której z chęcią zanurzali się także dorośli. Dla osób pełnoletnich dostępna jest strefa saun i łaźni. W kompleksie znajduje się hotel i restauracja.

Bardzo polecam zarówno wypad do Wilna jak i Druskienik. Walutą oficjalną na Litwie jest euro, stąd ceny żywności i atrakcji są nieco wyższe niż w Polsce. Tani nocleg, piękne widoki i moc atrakcji powinny jednak zachęcić do akceptacji uszczerbku finansowego.

Fotografia: kaziuki.manifo.com/wilno.

Podobne Artykuły