Wookie, Rebel i BGG

Browse By

Jedną z moich pasji są planszówki. Przy tego typu grach zawsze miło spędzam czas – relaksuję się i rozwijam w obecności tych, których lubię. Istnieją planszówki do grania w 2 osoby, kilka osób, a także zmagań w pojedynkę. Wachlarz tego, co dobre jest przeogromny. Z czasem będę opisywał na 1Duchu te gry, które sprawiają mi najwięcej przyjemności. Dziś 3 serwisy, które przyczynią się do rozwoju Waszej planszówkowej pasji.

Wookie

Pseudonim Łukasza Woźniaka – planszówkowego guru, pasjonata, maniaka? 😉 Bardzo lubię oglądać jego video-recenzje, na których pojawia się ze swoją uroczą żoną. „Wookie” to recenzent, a także twórca gier, autor serwisu GryPlanszowe.net oraz właściciel sklepu z grami planszowymi uWookiego.pl. Polecam kupowanie gier u niego ze względu na uczciwe zasady współpracy, potężny zasób planszówkowej wiedzy dostępny w przejrzysty sposób na stronach Wookiego i świetny serwis. Niech zakup gier uWookiego będzie podziękowaniem za jego wkład w rozwój sceny planszówek w Polsce i wsparciem jego młodej rodziny.

Rebel

Najpotężniejszy polski serwis tematycznie związany z planszówkami. Ogromna baza gier planszowych bardzo dobrze opisanych. Autorzy serwisu przy każdej z gier umieszczają odnośniki do recenzji danej gry, dostępnych w sieci. Poza opisem gry i linkami do recenzji jest też galeria zdjęć, szczegółowa instrukcja gry, a także wartościowe komentarze użytkowników. Rebel to także największy w Polsce sklep z grami planszowymi. Mimo, że ceny nie są tu najniższe, to rekompensuje je rozległy asortyment i świetny serwis. Rebel.pl – polecam.

BGG

BoardGameGeek to największy na świecie, anglojęzyczny portal poświęcony planszówkom. Przeogromna baza gier, ich opisów, galerii, komentarzy i co szczególnie dla mnie cenne – rankingów gier usystematyzowanych w kategorie. Punkt odniesienia dla każdego fana planszówek.

Fotografia: pixabay.com, TheAndrasBarta, CC0.

Podobne Artykuły