Z YouTube do mp3. Oglądanie i ściąganie w sieci.

Browse By

Jak przekonwertować swój ulubiony teledysk z YouTube’a do pliku mp3 z zachowaniem dobrej jakości dźwięku? W jaki sposób zgrać z YT film dla Dzieci tak, aby w czterogodzinnej podróży autem mieć chwile wytchnienia pośród krzyków i płaczu? 🙂 Odpowiedź nazywa się Mp3Fiber.

W dobie Internetu, „chmur”, telefonów komórkowych i nieograniczonych pakietów danych w sieci LTE pokrywającej znaczną część kraju coraz rzadziej zachodzi potrzeba magazynowania danych na dyskach lokalnych i urządzeniach przenośnych. Wszystko wydaje się być łatwo dostępne, na wyciągnięcie ręki, a z tego, co po chłopsku wydaje się nielegalne, można korzystać w zgodzie z polskim prawem. Jeśli korzystamy z filmów lub muzyki dostępnych w sieci, sami ich nie udostępniając, nie sprzeciwiamy się prawu, za wyjątkiem gdy mamy przekonanie, że plik pochodzi z nielegalnego źródła. Możemy więc na swój użytek konwertować filmy z YouTube’a, korzystając z nich w gronie rodziny lub przyjaciół (Komputer Świat). Co ciekawe, zupełnie legalnie działa niezwykle popularny serwis CDA, będący bazą filmowych nowości. Niezgodnie z prawem mogą jedynie postępować jego uploaderzy (Gazeta Prawna).

mp3_fiber_naglowek

Do konwertowania YouTube’a polecam program Mp3Fiber. Cenię go ze względu na skuteczność działania, prostotę obsługi i wysoką jakość wynikowego pliku. Z Fibera korzystamy w przeglądarce internetowej, nie musimy instalować lokalnie dodatkowego oprogramowania, które w tego typu przypadkach dołączyło by do siebie programy szpiegujące albo spowalniające pracę na pececie.

mp3_fiber_download

Muzykę zapiszemy w tytułowym mp3, a filmy przekonwertować możemy np. do mp4. Otwieramy YouTube’a, znajdujemy żądany utwór, kopiujemy link do pliku widoczny w adresie przeglądarki, wklejamy go w okienko Mp3Fiber, wybieramy rozszerzenie zapisywanego pliku (dla mp3 – 320 kb da najlepszą jakość dźwięku) i klikamy przycisk Download now!. Postęp konwertowania pliku zaobserwujemy w nowym okienku. Tam też klikamy niebieski napis Download Now!, aby pobrać plik na nasz dysk. Prawda, że proste?

Na koniec dodam, że jestem szczęśliwym użytkownikiem Internetu, bo korzystam z dodatku uBlock Origin blokującego wyświetlanie reklam w przeglądarkach. Polecam instalację pluginu, jeśli korzystacie z Firefox’a lub Chrome’a. Dzięki temu, także zabawa z Mp3Fiber będzie bardziej komfortowa.

Fotografia: unsplash.com, Jens Kreuter, CC0 / mp3fiber.com.

Podobne Artykuły